de fries klub
Sådan onanerer I // 1

Hej allesammen og velkommen til. 69% af jer valgte dette post så her kommer nogle af de mange måder der er at onanere på. Der er nemlig så mange forskellige måder at gøre det på og hvad der virker for en fungerer overhovedet ikke for en anden. Derfor tænkte jeg at vi kunne dele vores metoder og dermed inspirere hinanden til at finde lige netop dét der virker for en.
Jeg delte en form hvor I kunne indsende jeres metoder til hvordan I onanerer og det har I gjort - det er så fedt! Tak til alle der har sendt ind! Er din metode ikke med i dette indlæg så er det fordi det kommer med næste gang.
Har du lyst til at indsende din egen onani metode så vi kan dele dem og inspirere hinanden eller har du en pinlig, sjov eller god historie om onani så kan du indsende dem anonymt lige her - du behøver ikke svare på dem alle.
Her kommer jeres metoder til at onanere:

Jeg har en gang lagt min hånd ned på sengen og stukket to fingre op i luften og så har jeg ligesom 'redet' mine egne fingre. Det er ikke en metode jeg bruger så ofte fordi jeg hurtigt bliver forpustet, haha men hvis det sker så er det typisk om morgnen.

Oftest anvender jeg bare fingrene, hvor jeg godt kan lide at køre pege- og langefinger rundt på klitoris; andre gange anvender jeg legetøj, så som dildo, vibrator og buttplug. Oftest er jeg "in the mood" når jeg vågner eller sexter med partner, nogle gange "rammer" det mig bare.

Hiver min elskede LELO-vibrator frem når jeg har lyst til lidt nydelse og hygge. Den gør al arbejdet for mig, hvilket jo er skøøønt!

Jeg lytter til musik. Oftest noget musik, som jeg forbinder med noget lækkert sex, jeg engang har haft. Så sætter jeg det på - oftest rigtig højt - og så går jeg ellers bare igang. Onanerer helst i min seng eller på min sofa. Til tider også på badeværelset, hvis jeg har besluttet mig for, at det skal være rigtig messy. Jeg sætter Kate Bush på, hvis jeg virkelig bare har behov for at lukke min indre urkvinde ud, stønne helt nede fra maven af og bare mærke min krop for fuld udblæsning. Sker oftest med en wand eller mine fingre. Jeg har også lige købt en satisfyer - den har jeg haft meget gavn af her under Covid - der sætter jeg oftest Heavy Metal på, fordi jeg har en sexpartner, som hvor vi er virkelig dyriske sammen. Det er virkelig lækkert.

Brusehovedets spulefunktion synes jeg er god, også fordi man ikke får ondt i armen og ikke føler sig så svedig.

Enten med min gaia eco bullet vibrator eller håndbruseren. Håndbruseren giver mig orgasme hver gang.

Jeg bruger en klitorisvibrator. Jeg kan ikke opnå orgasme uden.

Onanere med en tandbørste eller med en dildo. Bare fyre op med noget porno og så i gang. Så er man dejlig træt bagefter. Dertil - onanere mest og typisk om aftenen inden jeg skal sove, så jeg kan falde i søvn. Det er blevet så stor en vane at jeg næsten ikke kan falde i søvn uden..

Jeg fandt ret tidligt, måske 5-6 års alderen, det punkt, hvor det pludselig kildede rigtig meget, selvom jeg kun gjorde en lille smule. Så jeg begyndte at tage ting mellem benene, udenpå tøjet og “gnubbe”, fordi jeg syntes, det var ulækkert, hvis jeg brugte fingrene. Der var ekstremt meget skam forbundet med det, men jeg kunne ikke lade vær med at gøre det!
Jeg kunne hænge mig i dørhåndtaget med et ben på hver side af døren og køre op og ned ad døren. Eller knibe sammen, hvis jeg sad på armlænet af sofaen. Selv i skolen kunne jeg ikke lade vær med at tage et stykke viskelæder mellem benene og gnubbe frem og tilbage på stolen, mens jeg nervøst holdt øje med, om nogen i klassen så mig... Da drillerierne begyndte at tage fart, og også de andre klassetrin begyndte at få færten, stoppede jeg med at gøre det i skolen. Men selvfølgelig stadig derhjemme.
Mine forældre opdagede det også. Det er fra dem, jeg kalder det “gnubbe”, for det var det, de sagde: “Stop med at gnubbe, M!” Derefter var det hovedsageligt på værelset, eller hvis jeg var helt alene. Jeg fandt ud af, at det var helt vildt smart at gøre det, lige inden jeg skulle sove, for så faldt jeg nemmere i søvn. Og der mødte jeg for alvor min sengemakker; dynen. Dynen kunne favne alle områderne. Jeg kunne klemme den hårdt, hvis det skulle gå hurtigt mod orgasmen eller mere blødt, hvis jeg skulle slappe lidt af ved det.
Da jeg fik fjernsyn og fandt ud af, hvad der kom på VH1 efter midnat (til de yngre: porno), blev det lige krydderiet på toppen, for jeg havde ikke nogle erfaringer med seksuelt samvær på det tidspunkt. Måske har det resulteret i en stærk libido, at jeg har onaneret, ja, hele livet. Jeg kan huske, da jeg var yngre, omkring 2.g, der kunne jeg nogle gange skippe skole, fordi jeg var så liderlig. Så lå jeg hjemme i min seng; måske så jeg porno, det kan også være, jeg så Netflix, og onanerede.
Jeg kunne godt onanere 20-30 gange på en dag. Det resulterede til sidst i, at jeg faktisk skrev til en sex-brevkasse, om man kunne ødelægge sin klitoris ved for meget stimuli? Det kunne man heldigvis ikke. I dag bruger jeg faktisk stadig dynen. Jeg ved ikke, om jeg fandt lidt tryghed i den - selvom det først er i midttyverne, jeg er sluppet af med skammen. Jeg kan ikke få de ting, andre kvinder (tror jeg) kan, til at fungere for mig. Vibrator, brusehoved, fingre. Medmindre det er min kærestes fingre, men så er det jo strengt taget ikke onani.

For det meste kun med mine fingre, og stimulering af klitoris. Hvis det skal gå hurtigt bruger jeg min vibrator på min klitoris. Hvis jeg tilgængelig har tid og ro bruger jeg flere sexlegetøjer, fx en kombi af dildo, vibrator og anal plugs.

Altså hvis det sådan skal være en laaaang session, så starter jeg måske med at læse noget erotik noget uden at røre mig selv. Så ser jeg måske porno efter lidt tid, men nogengange gør det modsatte effekt af hvad jeg ønsker. Det kommer lidt an på om jeg kan finde noget porno, som er fint. Ellers så kigger jeg på billeder af min kæreste uden meget tøj på. Så rører jeg ved min klitoris med fingrene. Har ikke rigtig fingrene oppe i mig selv, kun hvis jeg ligesom mangler noget "vådt" hahaha. Og så efter lidt tid tager jeg måske min vibrator eller nogen gange lader jeg vær. Og så lader jeg mig selv komme tæt på orgasme og venter så og gør det et par gange. Og så kommer jeg til sidst og så ligger jeg lige i slapper af i måske 10 min. Jeg har før prøvet om jeg kan komme flere gange, men har aldrig lykkedes. Alt det her tager nogengange 2 timer. Andre ganger springer jeg bare direkte over porno og billeder osv og kommer bare hurtigt, men ikke altid så kraftigt.

Jeg kan bedst lide at onanere, uden at det er mine egne fingre jeg rør med. Forstået på den måde at jeg bruger fx en vibrator. Tit sker det om morgenen. Det giver en god start på dagen.